Турецькі бані отримали визнання в усьому світі. Це один із видів класичних бань, які збереглись до наших часів. Класична турецька баня будується за принципом долоні: п'ять пальців - п'ять приміщень, п'ять банних ніш з температурою, що поступово підвищується від 70 до 100°С. В передбаннику з температурою 28-34°С починається розігрів, потім переходять в більш жаркі приміщення, переміщуючись із одної ніші в іншу. В середині уявної долоні, в центрі просторої бані, знаходиться великий гарячий лежак, який виконується в більшості випадків з мрамору або каменю, називається він «супа», що оозначає лежанку, або «гьобек-таші», що в перекладі - «камінь для живота». На ньому лежать найчастіше на животі, прогріваючись і розпарюючись, деколи поливаючи лежак водою.
Більше значення в турецькій бані має тип підлоги. Підлога в турецькій бані (незалежно від того, чи будується класична турецька баня або її більш простий варіант) повинна бути обов'язково теплою, щоб ноги не відчували неприємного холоду після парної. Температура підлоги в бані повинна бути помірно високою, але ні в якому разі не обпікаючою.
Підігрів поверхні турецької бані здіїснюється за допомогою прокладки тонких трубопроводів, в яких циркулює гаряча вода. Цей принцип відрізняється від технології теплої підлоги, коли в бетоні вкладається електричні нагрівальні елементи. Вода надійніша, та й температуру легше регулювати.
Стіни в цьому випадку прогрівати не обов'язково - повністю вистачає контурів, розведених під горизонтальними плоскостями підлоги, ложа і сидіння турецької бані. Турецькая баня сьогодні - дуже складна інженерна конструкція. Вона включає в себе парову ізоляцію, утеплення, силовий каркас, теплові системи (підлога, стіни, лавки), багатошарову ізоляцію і чистову обробку. Стеля турецької бані повинан мати форму купола. Це не данина східним традиціям архітектури, а технологічний прийом - щоб пара, яка підіймається і сконденсовується в краплі, не капала вниз, а спокійно стікала з куполу на стіни і далі на підлогу.
Будівництво турецької бані передбачає можливість вибору дизайну приміщення і варіантів внутрішньої обробки, починаючи від керамічної плитки і до мозаїки. Основу дизайну может складати збережена стилістика і естетика традиційної турецької бані. Незвичайної краси інтер'єри з нішами і колонами, мармуровими лавами, куполами і стінами, прикрашеними вишуканим орнаментом, дозволяють розчинитися в атмосфері загадкового Сходу.
Головною рисою турецьких бань є густа духмяна пара, яку можна створити за допомогою парогенератора.
Парогенератор це сучасний прилад, який значно розширює можливості традиційної сауни і відроджує стародавні традиції турецької парової бані. Він встановлюється в технічному приміщенні в безпосередній близькості від сауни, руської чи турецької бані. За допомогою парогенератора можна створювати температуру пари в турецькій бані до 55 С. Датчики температури і комп’ютерна панель дозволять здійснювати регулювання інтенсивності подачі пари в приміщення парилки, встановлювати температуру в приміщенні та режим роботи парогенератора. Парогенератор може використовуватись як додатковий пристрій до електрокам’янки в сауні чи бані. Така система називається — тиларіум. Він дозволяє створити в звичайній сауні атмосферу руської бані, наповнити ніжною парою турецьку баню.
Аксесуари для бань
Кран латунний
Кран латунний, двохпозиційний для хаммаму.
Курна
Курна маленька цільномраморна, для хаммаму. висота 21 см; діаметр 30 см
Напівкурна
Напівкурна цільномраморна, для хаммаму висота 20 см; глубина 30 см; довжина задньої частини 45 см
Курна
Курна цільномраморна, для хаммаму висота 25 см; ширина 47 см; довжна 47 см; задняя стінка 40 см; глубина 22 см
Чаша латунна
Чаша латунна, для омивань діаметр 18,5 см; глубина 5,5 см
Чаша мідна
Чаша мідна, для омивань діаметр 19 см; глубина 5 см
Чаша мідна
Чаша мідна, інкрустована перламутром, для омивань діаметр 18,5 см; глубина 4 см